Internet välismaal

Interneti kasutamiseks välismaal peab Simpel kõnekaardi rändlusteenus olema aktiveeritud. Rändlusteenuse aktiveerimine on tasuta ning teenusel puudub ka kuumakse. Rändlusteenust saad tellida Eestis, helistades numbrile *148# või välismaal viibides Simpeli iseteenindusest. Kui telefoniga ei õnnestu välismaal internetiühendust luua, kontrolli, et telefoni seadetes ei oleks andmesiderändlus keelatud ning vali võrguoperaator käsitsi.

Android operatsioonisüsteemiga telefonis käsitsi võrguoperaatori valik: Seaded > Ühendused > Mobiilsidevõrgud > Võrguoperaatorid > Vali käsitsi.
iOS operatsioonisüsteemiga telefonis käsitsi võrguoperaatori valik: Settings > Mobile data > Network Selection > Turn off automatic > Choose network.

Reisides Euroopa Liidus kasutad teenuseid samadel tingimustel nagu kodus. Vaata hinnakirja siit

Hindadega väljaspool Euroopa Liitu reisides tutvu siin

Riigid, kus Euroopa Liidu reguleeritud rändlushinnad kehtivad: Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Ungari. Lisaks kehtivad reguleeritud rändlustasud veel järgmiste riikide operaatorite võrkudes: Guadeloupe, Martinique, Mayotte, Prantsuse Guajaana, Reunion, Saint Martin, San Marino, Vatikan.

ELi piirialadel nagu Lõuna-Prantsusmaa, Põhja-Itaalia, Põhja-Küpros , Kreeka saared võib sattuda mitte ELi operaatori võrku ning siis toimub maksustamine vastavalt nende hinnakirjale.

Hinnad ei kehti loetletud riikide territooriumitel leviva satelliitside võrkudes.

Andmesidelimiit välismaal on numbripõhine teenus, mis võimaldab määrata maksimaalse pakettandmeside arve kalendrikuus välismaal. Teenus tagab, et Sa ei saa pakettandmeside kasutamise eest suuremat arvet kui oled eelnevalt määranud.

Teenusel on eelmääratud limiiditasemed 30 €, 60 €, 120 €, 240 €, 500 € ja 1000€. Eelmääratud tasemetest erinevaid limiite seada ei saa. Soovi korral saab aga limiidi taas täiesti eemaldada.

Limiidi hulka arvestatakse nii interneti, wap-i kui ka MMS-i kasutus välismaal (APN-de .internet.emt.ee, internet2.emt.ee, wap.emt.ee, wap2.emt.ee, mms.emt.ee ja mms2.emt.ee kasutus).

Teenus teavitab Sind limiidi täitumisest SMS-i ja/või e-kirjaga. Limiidi täitumisel piiratakse andmeside ühenduste loomine välismaal kuni kalendrikuu lõpuni, kui Sa ei tõsta limiiti või ei eemalda limiidikontrolli. Samal kalendrikuul tagasi Telia võrku saabudes saab kohe jälle andmesidet kasutada.

Uue kalendrikuu saabumisel on ühenduste loomine välismaal taas automaatselt võimalik. Limiiti saab SMS-iga eemaldada ja tõsta, vastavad juhendid saadetakse limiidi saabumisel SMS-ga. Juriidilisest isikust klientide puhul saab õiguslik või selleks volitatud isik juhtida kasutajate limiidi tõstmise õigusi.
Limiit hakkab kehtima alates vastavasisulise SMS-i saabumisest. Kui määrata limiit, mis on väiksem kui selle kuu juba kasutatud teenus, siis ühenduste loomine ei ole võimalik.

Teenusega saab liituda ning limiiti valida alates 01.03.2010. Vastavalt Euroopa Ühenduse määrusele rakendas Telia alates 01.07.2010 teenuse automaatselt ka kõigile ülejäänud klientidele, kes ei ole selleks soovi avaldanud. Teenuse automaatsel rakendamisel on limiidiks 60 €.

Teenus on tasuta!

Simpeli kliendina saad tellida mitmeks päevaks reisile minnes mobiilse interneti Nädalapaketi. Nädalapaketi andemahtu saad kasutada 7 päeva alates teenuse aktiveerimisest.

Nädalapakette saad tellida väljaspool Euroopa Liitu, n: Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Indoneesias, Ukrainas jpt riikides.

Simpeliga saad tellida samu Nädalapakette, mis kehtivad ka Telia lepingulistele klientidele. Täpsema info saad siit.

Päevapakett – kulud on kontrolli alla ka väljaspool Euroopa Liitu

Simpelile kehtivad väljaspool Euroopa Liitu päevapaketid nagu Telia lepingulistele klientidele. Päevapakett garanteerib selle, et mobiilse interneti kasutamine välisriigis ei välju kontrolli alt. Päevapaketi teenusega saad 24 tunni jooksul kasutada mobiilset internetti kindla hinna eest. Täpsema info saamiseks vt siit.