Internet välismaal

Interneti kasutamiseks välismaal peab Simpel kõnekaardi rändlusteenus olema aktiveeritud. Rändlusteenuse aktiveerimine on tasuta, puudub ka kuumakse. Rändlusteenust saad tellida Eestis helistades teenuskoodile *148# või välismaal viibides Simpeli iseteenindusest. Välismaal interneti kasutamiseks ei pea arvutis ega telefonis muutma ühtegi seadistusparameetrit. Tuleb vaid alustada valmishäälestatud andmesideühendust nagu tavaliselt. Kui telefoniga ei õnnestu välismaal internetiühendust luua, tuleks kontrollida ega telefoni seadetes pole andmesiderändlus keelatud.

Välismaal maksustatakse andmeside kasutamine vastavalt roamingu hinnakirjale.

  • Andmeside Euroopa Liidu riikides

Andmesidelimiit välismaal on numbripõhine teenus, mis võimaldab määrata maksimaalse pakettandmeside arve kalendrikuus välismaal. Teenus tagab, et Sa ei saa pakettandmeside kasutamise eest suuremat arvet kui oled eelnevalt määranud.

Teenusel on eelmääratud limiiditasemed 30 €, 60 €, 120 €, 240 €, 500 € ja 1000€. Eelmääratud tasemetest erinevaid limiite seada ei saa. Soovi korral saab aga limiidi taas täiesti eemaldada.

Limiidi hulka arvestatakse nii interneti, wap-i kui ka MMS-i kasutus välismaal (APN-de .internet.emt.ee, internet2.emt.ee, wap.emt.ee, wap2.emt.ee, mms.emt.ee ja mms2.emt.ee kasutus).

Teenus teavitab Sind limiidi täitumisest SMS-i ja/või e-kirjaga. Limiidi täitumisel piiratakse andmeside ühenduste loomine välismaal kuni kalendrikuu lõpuni, kui Sa ei tõsta limiiti või ei eemalda limiidikontrolli. Samal kalendrikuul tagasi Telia võrku saabudes saab kohe jälle andmesidet kasutada.

Uue kalendrikuu saabumisel on ühenduste loomine välismaal taas automaatselt võimalik. Limiiti saab SMS-iga eemaldada ja tõsta, vastavad juhendid saadetakse limiidi saabumisel SMS-ga. Juriidilisest isikust klientide puhul saab õiguslik või selleks volitatud isik juhtida kasutajate limiidi tõstmise õigusi.
Limiit hakkab kehtima alates vastavasisulise SMS-i saabumisest. Kui määrata limiit, mis on väiksem kui selle kuu juba kasutatud teenus, siis ühenduste loomine ei ole võimalik.

Teenusega saab liituda ning limiiti valida alates 01.03.2010. Vastavalt Euroopa Ühenduse määrusele rakendas Telia alates 01.07.2010 teenuse automaatselt ka kõigile ülejäänud klientidele, kes ei ole selleks soovi avaldanud. Teenuse automaatsel rakendamisel on limiidiks 60 €.

Teenus on tasuta!

Kui mobiilset internetti kulub rohkem, vali Nädalapakett, millega saad paljudes riikides kasutada 0,5 kuni 1 GB internetimahtu 7 kalendripäeva jooksul hinnaga alates 25 € eurot. Nädalapaketi tellimiseks sihtriigis viibides saada SMS märksõnaga NADAL koos kolmekohalise välisriigi koodiga numbrile 9560. Nädalapaketi saad ka enne reisi 7 päeva ette tellida. Nädalapaketi aktiveerib mobiilse interneti kasutama hakkamine välismaises võrgus.

Vaata riikide nimekirja koos tellimise märksõnadega siin

Tutvu tingimustega siin

Kasuta ka väljaspool Euroopa Liitu mobiilset internetti mugavalt ja muretult. Nüüd saad paljudes riikides kasutada 100MB internetimahtu kalendripäevas alates hinnaga 7,50 €. Päevapakett aktiveerub automaatselt, kui alustad mobiilse interneti kasutamist ning kehtib 00.00-ni Eesti ajatsooni järgi.

Tutvu tingimustega siin

Riigid, kus maksab Päevapakett vaid 7,50 €

Ameerika Ühendriigid, Andorra, Armeenia, Fääri saared, Gruusia, Montenegro, Puerto Rico, Šveits, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa

Riigid, kus maksab Päevapakett vaid 9 €

Aserbaidžaan, Kanada, Hiina, Gröönimaa, Hongkong, Iisrael, Jaapan, Kasahstan, Kosovo, Moldova, Monaco, Serbia, Singapur, Tadžikistan, Tai, Araabia Ühendemiraadid, Austraalia, Egiptus, India, Indoneesia, Lõuna-Korea, Malaisia, Mehhiko, Uus-Meremaa, Sri Lanka, Taiwan, Argentina, Brasiilia, Tšiili, Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Nicaragua, Panama, Peruu