RÄNDLUSTEENUSED EUROOPA LIIDUS

Igal pool Euroopa Liidu riikides saad helistada, sõnumeid saata ning mobiilset internetti kasutada ühe kindla hinnaga

  • mobiilset internetti saab kasutada hinnaga 0,0052 €/MB. Andmeside eest maksad vastavalt kasutatud mahule (MB-de arvule). Andmemahtu seansi kestel mõõdetakse ja arveldatakse 1 kB arveldussammuga.
  • helistamine on hinnaga 0,0384 €/min. Kõne kestust arvestatakse ja maksustatakse 1-sekundislise täpsusega, minimaalne kõne maksumus on 30 sekundi maksumus.
  • kõnedele vastamine on hinnaga 0,0102 €/min. Vastuvõetavate kõnede kestust arvestatakse ja maksustatakse 1-sekundilise täpsusega.
  • Sõnumite saatmine on hinnaga 0,012 €.

Hinnad ei kehti loetletud riikide territooriumitel leviva satelliitside võrkudes.

Kui reisid küll Euroopa Liidus, aga helistad või saadad sõnumeid sealt riiki, kus EL´i reguleeritud rändlustasud ei kehti, on helistamise ja sõnumi hind siintoodust erinev (kehtib selles välisriigis valitud operaatori rändlusteenuste hinnakiri). Olenevalt välisriigist, kus kõne tehakse, ja selle kõne suunast, jääb kõneminuti hind enamasti vahemikku 0,19-5 €.

Tutvu hinnakirjaga siin.

NB! Kõik siintoodud hinnad sisaldavad käibemaksu.

Riigid, kus Euroopa Liidu reguleeritud rändlushinnad kehtivad:

Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) järgmiste riikide operaatorite võrkudes: Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Taani, Tšehhi, Ungari. Lisaks kehtivad reguleeritud rändlustasud veel järgmiste riikide operaatorite võrkudes: Gibraltar, Guadeloupe, Martinique, Mayotte, Prantsuse Guajaana, Reunion, Saint Martin, San Marino, Vatikan.

* Põhja-Küprosel levib Türgi operaatori Turkcell võrk ning maksustamine toimub vastavalt nende hinnakirjale. Türgis ei ole rändlusteenuste hinnad Euroopa Liidu poolt reguleeritud.