Telli

MMS

Kui said MMS-i saabumise kohta teate ja soovid seda MMS sõnumit avada

Mis on MMS?

Hea küsimus! MMS (Multimedia Messaging Service) on hästi lihtsalt seletades värviline ja pikk SMS, millega saab saata ka pilte, muusikat ja isegi filmijuppe. MMS tehti sellepärast, et inimesed nurisesid SMS-i üle – 160 tähemärki teksti on ikka kohutavalt niru piir.

Kõige rohkem kasutatakse MMS-i siis, kui inimesel juhtub olema pildistamise võimalusega telefon – teed aga klõpsu ära ja saadad sõbrale. Tänapäeval oskavad peaaegu kõik müüdavad telefonid MMS-i vastu võtta ja saata.

Siin on kirjas, mida ja kuidas teha, et MMS-idest rõõmu tunda. Loe läbi ja hakka kohe kasutama – muidu unub varsti ära. MMS on lahe.

Kuidas saab MMS-i saata?

Multimeediasõnumit saab saata igale Diili kliendile, aga ka teistesse mobiilsidevõrkudesse juhul, kui sealne võrk toetab MMS-teenust ning operaatorite vahel on sõlmitud vastav kokkulepe (Elisa ja Tele2).

Sa võid saata kuni 1 MB ehk 1024 kB suuruse MMS-i. Kui sõnum on suurem ja mobiil ei kohanda seda väiksemaks, kuvab telefon veateate. Üheks multimeediasõnumiks loetakse kuni 100 kB (k.a.) suurust sõnumit. Juhul, kui sõnumi andmemaht ületab antud mahu, tasub klient mitme sõnumi eest.

MMS-i saab saata nii teisele mobiiltelefonile kui ka e-posti aadressile. Kuidas täpsemalt MMS-i saata, uuri oma telefoniga kaasa tulnud kasutujuhendist.

Kuidas saab MMS-i vastu võtta?

MMS-i polegi vaja vastu võtta. See tuleb ise Sulle kopsti telefoni vastavasse postkasti. Kui Sinu telefoni ei saa MMS-i 72h jooksul kohale toimetada, siis saadetakse see MMS-halduskeskkonda. Sulle saadetakse selle kohta teavitus ja parool sms-i teel.

MMS-ide vastuvõtmine on Sulle tasuta.

Kuidas saab MMS-iks vajalikud häälestused?

SMS-ga tellimine

Kui tahad mobiiltelefoni MMS-ide jaoks häälestada, siis kõige lihtsam on saata lühisõnum SEADED MMS lühinumbrile 1711. Mõne aja pärast saabub vastus määrangutega, mis tuleb aktsepteerida ja salvestada. Juhul, kui telefon küsib, kas saabunud määrangud ka aktiveerida, oleks mõttekas vastata jaatavalt.

Kui automaatne häälestamine Sinu telefonile ei sobi, helista infotelefoni ja küsi nõu.