VoLTE

Kui sinu telefonil on VoLTE- ehk 4G-kõnede tugi, saad Telia võrgus kõnesid teha kordades kiirema alustusajaga ja senisest veelgi parema helikvaliteediga. Telefon valib helistamiseks 4G-võrgu automaatselt ning ise midagi seadistada pole vaja. Kõne ajal 4G-ühendus telefonis ei katke.

VoLTE- ja VoWiFi-kõnedele kehtivad tavalised mobiilikõnede hinnad, täiendavaid tasusid ei kaasne.

4G-kõne ehk VoLTE (Voice Over LTE) toimub tavapärase 2G- või 3G-võrgu asemel 4G- ehk LTE-võrgus nii, et häälkõne muudetakse internetiliikluseks. Kui 4G levitugevus ei ole parajasti kõne tehtavas piirkonnas piisav või kui liigud 4G leviulatusest välja, läheb kõne katkematult üle 2G- või 3G-võrku.

Siseruumides, kuhu 4G-võrgu signaal alati hästi ei ulatu, täiendab VoLTE-kõnesid sellega kaasnev wifi-kõnede ehk VoWiFi kasutamise võimalus. Kõne ajal wifi-võrgust välja liikudes ühendatakse kõne katkestuseta 4G-võrku, sama toimib ka vastupidiselt.

Wifi-võrgus mobiilikõnede tegemiseks peab su telefonil olema VoWifi kõnede tugi ning telefon peab olema internetti ühendatud wifi-võrgu kaudu. Kui sul on iPhone, tuleb VoWiFi mobiilis eraldi ise sisse lülitada. Selleks mine menüüs Settings > Mobile Data > Wi-Fi Calling > On.

 

VoLTE kampaania tingimused